Aeg lendab, möödub, kiirustab meid takka. Ometi on midagi, mis ajast-aega on kogunud ja talletanud päiksepaistet ja häid tundeid, et neid õigel hetkel jagada.

Vein on elav jook, ajas muutuv, hoolimatule pirtsakas, mõistlikule hea kaaslane. Kui naudite head veini ja lasete mõtte uitama, tajute ühtäkki, kuidas sõõmus maitseb aeg, mida väärt märjuke näinud.

Kõige mõnusam, kui aja maitse mekkimiseks võite lihtsalt käia
oma Tigukeldris, kus aeg ei torma.

Festina fente – kiirusta aeglaselt!

Optimaalsed tingimused veini hoidmiseks

valguse puudus (pimedus), vaikus, stabiilne temperatuur ja õhuniiskus ilma elektri kasutamiseta

Mahutavus

kuni 2000 pudelit

Mõistlik hind

Usaldusväärne ja vastupidav konstruktsioon

Äratuntav disainerijoon

mis annab Teie kodule kordumatu ilme

Tõstab kinnisvara

väärtust 7-10% ulatuses

Milline tigukelder teile?

Keldritüübid

White

Tigukelder WHITE

 

Tigukelder WHITE on suure mahutavusega ja kaasaegse interjööriga, mis meenutab siledat valget marmorit. Standardmõõdus veinipudel istub lahedalt riiulisse, pudeli kael ei ulatu astmele. Kelder jääb ruumikaks isegi maksimaalse täituvuse korral. Tigukelder WHITE asub maja külaliste piirkonnas, ning muutub luksuslikuks kunstiobjekiks, mis rõõmustab teie külalisi. Tigukelderi WHITE läbimõõt – 1,6m, sügavus on 2-3m sõltub palju pudelit teil on plaanis hoida.

Sügavus ja maksimaalne mahtuvus (pudelites):
• 2,00m/ kuni 1000 pudelit
• 2,50m/ kuni 1500 pudelit
• 3,00m/ kuni 2000 pudelit

Stiilsed luugid

Luugigalleriist leiate oma interjööri sobiva ja pilkupüüdva.

Ümar liigend-klaasluuk

 

Luuk koosneb kahest poolümmargusest klaaspaneelist. Raam on valmistatud roostevabast terasest. Selline luuk tõmbab tähelepanu oma originaalsusele, saab olema täiuslik täiendus kaasaegsete ruumide disainile. Luugi tootmisel kasutatakse uusimaid tehnoloogiaid. Poolringsed klaaspaneelid on varustatud mehaanilise süsteemiga, lüliti seinal avab luugi: üks klaaspaneel tõuseb üles.

Läbimõõt: 1600mm

Lisatooted

Detail määrab terviku. Siit leiate mõndagi, millega muuta oma Tigukelder isikupäraseks

Ümar klaasist katuseluuk

Tigukeldri valgustus. Tigukeldrisse on paigaldatud disainvalgustussüsteem. LED-valgustiteriba ääristab keldri põranda ja kõik trepiastmed.

Tigukeldrite astmekatted. Trepiastmed võib katta nahaga.

Kõik tigukeldritest

Tigukeldri saladused ja mõned veini säilitamise näpunäited.
KUIDAS TIGUKELDER TÖÖTAB?
KUIDAS VALIDA TIGUKELDRITE KOHT?
KUIDAS VALIDA TIGUKELDRITE SUURUS?
ETTEVALMISTAMISE ETAPID
TIGUKELDRITE LOOMINE
VEIN VAJAB HOOLITSUST
KUIDAS TIGUKELDER TÖÖTAB?

Tigukeldrite aluseks on betoonist konstruktsioon, mille ümber paigaldatakse veekindel kest. Tigukeldris on betoonmoodulid, kus hoitakse veinipudeleid.

Veini õigeks säilitamiseks on vajalik hoida õiget temperatuuri ja õhuniiskust. Tigukeldrites vajaliku mikrokliima tagab eriline passiivne ventilatsioonisüsteem. Ventilatsioonitorude kõrguste erinevus tekitab situatsiooni, kus soe õhk imatakse välja ülemise toru kaudu ja alumisest torust sisenev jahe õhk asenadb sooja.

Tigukeldrite suurus ja sügavus sõltub sellest, kui palju pudeleid seal hoida soovite. Tigukeldrite paigaldamine võtab 5-9 päeva. Töö teostab meie professionaalne meeskond.

KUIDAS VALIDA TIGUKELDRITE KOHT?

Tavaliselt pole tigukeldrite ehitamiseks eriluba vaja. Vajalik võib see olla vaid erandjuhul, kui ehituses tehakse kõrvalekalle põhiprojektist.

Tigukeldri saab paigaldada mistahes kohta, mille on heaks kiitnud meie sõltumatu ehituskonsultant. See võib olla elutuba, köök, kabinet, esik, talveaed, garaaž või jõusaal. Enne paigaldamist tehakse põhjalik uuring.

Tigukeldri optimaalne jõudlus saavutatakse, kui ventilatsioonitorud väljuvad põhja- või kirde suunas ega ole pikemad kui 5m. Tigukeldri saab paigaldada nii alles ehitusjärgus kui ka valmis majja, kus on tehtud viimistlus ja paigaldatud põrandaküte. Meie spetsialistid teevad täpse ava mis iganes pinnale. Kõik tööd tehakse väga hoolikalt. Võite olla rahulikud, sest ükski olemasolev konstruktsioon kannatada ei saa. Kogu vajaliku informatsiooni saate meie insener-konsultandilt.

KUIDAS VALIDA TIGUKELDRITE SUURUS?

Tigukeldrite suuruse määratluses on otsustav faktor selle funktsioon – kas soovite säilituspaika suuremale kogusele igapäevaselt nauditavatele veinidele või soovite hoida ja laagerdada aastakäiguveine. Isegi kui ostate aastas vaid kolm kasti aastakäiguveine, on hämmastav, kui kiiresti ka suurem kelder täitub. Alustuseks proovige järgmist arvutust.

Hinnake umbkaudu, mitu pudelit veini kulub teil nädalas. Korrutage saadud arv 50ga (aastane kogus, arvestusega kaks nädalat kodunt eemal) Seejärel liitke aastakäiguveinide ost ja lõpuks korrutadage saadud summa viiega. Nii saate ettekujutuse vajaliku veinikeldri mahutavusest.

Suurim kogus (pudelites):

Tarbimine nädala jooksul 5
Tarbimine aasta jooksul 250
Pluss kolm kasti aastakäiguveine 149
Korrutada viiega 1995

Seega on Teie jaoks optimaalseim veinikelder 3-meetrise sügavusega.

ETTEVALMISTAMISE ETAPID

Saate jätta teate meie kodulehele või võtta ühendust telefoni teel.

Teie juurde tuleb insener-konsultant, analüüsib valitud ruumi ning teeb vajalikke mõõtmisi.

Me arendame tigukeldri projekti ja anname teile tutvumiseks, lepime kokku moodulite tarneaja ja töö algusaja. Pärast projekti kinnitamist saabub ehitusmeeskond koos projektijuhiga objektile ja alustab tööd.

TIGUKELDRITE LOOMINE
 • Pinnatööd. Ruum, kus hakkab olema tigukelder, isoleeritakse mustuse vältimiseks. Vajaliku sügavuse ja 2200mm diameetriga ava teeb meeskond käsitsi. Muld pannakse kottidesse ja viiakse alale.Tugevdamine ja veekindlustus. Järgnevalt vooderdatakse kogu konstruktsioon butüülmaterjaliga ja teise ehitusvildikihiga. Põrandapinnale valatakse tugevdusmass ja jäetakse tahkuma üleöö.Moodulite paigaldamine. Nüüd hakkab kelder kuju võtma. Kiht-kihilt sätitakse kohtadele eelnevalt valatud moodulid ning sissepääsu ääriskivid.Ventilatsiooni paigaldamine. Meie spetsialistid monteerivad ventilatsioonisüsteemi, mis läheb välisfassaadile.
 • Lõputööd. Puhastame ruumid ja paigaldame lisavarustuse. Lõpuks paigaldatakse keldriluuk, mis peab jääma avatuks paariks nädalaks – kuni betoon täielikult kuivab.
 • Objekti üleandmine. Pärast betooni kuivamist vaatavad meie spetsialistid tehtud töö üle, kontrollivad temperatuuri ja õhuniiskuse ning annavad teile objekti üle. Uus tigukelder on täielikult valmis. Jääb ainult üle see veiniga täita ning rõõmustada end ja oma lähedasi suurepärase veinikollektsiooniga.Garantii. Pärast keldri paigaldamist ei ole meie koostöö lõppenud. Meie spetsialistid on alati valmis konsultatsiooniks ja probleemide lahendamiseks. Anname paigaldatud tigukeldritele viieaastase garantii. Selle aja jooksul tekkivaid probleeme lahendame kiiresti ja tasuta. Tänu konstruktsiooni lihtsusele ja kindlusele teenib Teie tigukelder teid kaua. Teie veinikollektsioon säilib ideaalsetes tingimustes.
 • Pinnatööd. Ruum, kus hakkab olema tigukelder, isoleeritakse mustuse vältimiseks. Vajaliku sügavuse ja 2200mm diameetriga ava teeb meeskond käsitsi. Muld pannakse kottidesse ja viiakse alale.Tugevdamine ja veekindlustus. Järgnevalt vooderdatakse kogu konstruktsioon butüülmaterjaliga ja teise ehitusvildikihiga. Põrandapinnale valatakse tugevdusmass ja jäetakse tahkuma üleöö.Moodulite paigaldamine. Nüüd hakkab kelder kuju võtma. Kiht-kihilt sätitakse kohtadele eelnevalt valatud moodulid ning sissepääsu ääriskivid.Ventilatsiooni paigaldamine. Meie spetsialistid monteerivad ventilatsioonisüsteemi, mis läheb välisfassaadile.Lõputööd. Puhastame ruumid ja paigaldame lisavarustuse. Lõpuks paigaldatakse keldriluuk, mis peab jääma avatuks
 • paariks nädalaks – kuni betoon täielikult kuivab.
 • Objekti üleandmine. Pärast betooni kuivamist vaatavad meie spetsialistid tehtud töö üle, kontrollivad temperatuuri ja õhuniiskuse ning annavad teile objekti üle. Uus tigukelder on täielikult valmis. Jääb ainult üle see veiniga täita ning rõõmustada end ja oma lähedasi suurepärase veinikollektsiooniga.Garantii. Pärast keldri paigaldamist ei ole meie koostöö lõppenud. Meie spetsialistid on alati valmis konsultatsiooniks ja probleemide lahendamiseks. Anname paigaldatud tigukeldritele viieaastase garantii. Selle aja jooksul tekkivaid probleeme lahendame kiiresti ja tasuta. Tänu konstruktsiooni lihtsusele ja kindlusele teenib Teie tigukelder teid kaua. Teie veinikollektsioon säilib ideaalsetes tingimustes.
VEIN VAJAB HOOLITSUST

Selleks, et vein ajaga oma omadusi ei kaotaks, on vajalikud eritingimused. Tigukeldri paigaldamisel loote ideaalsed tingimused selle säilitamiseks.

Temperatuur on veini säilitamise juures kõige tähtsam aspekt. Kui koht on liiga soe, vananeb vein kiiresti ja selle maitse muutub väsinuks. Ideaalne temperatuur veini säilitamiseks on 14 kraadi, 5 kraadi siia-sinna. Oluline on vältida järske kõikumisi – veinile meeldivad aeglased muutused. Maapinnast isoleeritud tigukeldris püsib ühtlane temperatuur, mis võimaldab veinil väärikalt vananeda.

Veinipudeleid tuleb säilitada horisontaalasendis, veidi niiskes keskkonnas, et vältida korkide kuivamist. Korgi kuivades see kahaneb, õhk pääseb pudelisse ja oksüdeerib veini. Veini säilitamise soovitatav õhuniiskus on 70% – just selline on niiskustase tigukeldris.

Veinile ei meeldi otsene päikesevalgus, müra ega pidev vibratsioon. Tigukeldri keskkond on veinile meelepäraselt hämar ja vaikne. Erinevalt “tavalisest” keldrist, hoitakse tigukeldris ainult veine, nii ei riku säilitusruumi õhku muudest ainetest lenduvad aroomid.

Hinnakiri

WHITE S
€ 19 990Alates
 • Sügavus: 2 m
 • Mahutavus: kuni 1000 pudelit
 • * Valikuline lisavarustus Teie soovil
WHITE M
€ 22 490Alates
 • Sügavus: 2,5 m
 • Mahutavus: kuni 1500 pudelit
 • * Valikuline lisavarustus Teie soovil
WHITE L
€ 24 490Alates
 • Sügavus: 3 m
 • Mahutavus: kuni 2000 pudelit
 • * Valikuline lisavarustus Teie soovil

Tigukeldri tegijad

TIGUKELDRITE TOOTMINE JA
PAIGALDAMINE

Besser OÜ on Eesti ettevõte, mille asutasid projekteerijad, insenerid ja ehitajad. Oleme juba viis aastat edukalt ehitusturul, pakkudes laia teenusevalikut ridaelamute ja korrusmajade projekteerimises ja ehituses. Lisaks rikkalikule erialasele oskusteabele iseloomustab meid ka innovatiivsus.

Sarnane keldritüüp töötati välja 1977. aastal Prantsusmaal ning sai populaarseks ka Inglismaal ja Itaalias. Toote sünni tingis vajadus – paljudes kodudes puudus korralik veinikelder. Tänaseks on juba ehitatud kümneid tuhandeid tigukeldreid. Huvi kasvab ka Venemaal ja Balti riikides. Avb Construction on loonud oma tigukeldrid ja pakub selle teenuse paigaldamist. Kui pöördute meie poole, saate kiiremas korras tigukeldri omanikuks. Teie veinikollektsioon saab endale ideaalsed tingimused ja maja unikaalse väärtuse.

Menüü